top of page
תמונת רקע2

אודות

עמותת IVN (רשת הון סיכוי לישראל) פועלת לצמצום פערים חברתיים – כלכליים בישראל, באמצעות ייזום והובלת פרויקטים ושותפויות, שמטרתם קידום אוכלוסיות מוחלשות ושילובן בחברה האזרחית.

 

IVN יצאה לדרך בשנת 2001 על ידי יזמי היי-טק ומשקיעים ישראלים ואמריקאים שבחרו להתאחד לכדי רשת חזקה המחויבת לפתרון האתגרים שאיתם מתמודדת החברה הישראלית.

הפעילות של IVN מבוססת בראש ובראשונה על כישורי הניהול, הניסיון והמומחיות הרבים של מקימיה ושותפיה לאורך השנים.

 

בתחילת דרכה תמכה IVN במערכות החינוך בטבריה, קריית שמונה ושדרות בשיתוף עם קרן רש"י והפדרציות היהודיות. בהמשך, הקימה את מכון 'אבני ראשה' להכשרה וחניכה של מנהלי ומנהלות בתי ספר, בשיתוף עם 'יד הנדיב' ומשרד החינוך.

 

בשנת 2006, לאחר מלחמת לבנון השנייה, הקימה קרן למתן הלוואות ומנטורינג לעסקי הצפון, ביחד עם 'קרן ורטהיימר'.

תמיכה בעסקים חברתיים

IVN נמצאת מובילה בתחום השקעות ההשפעה החברתית בישראל. העמותה תמכה עד היום בלמעלה מ-70 עסקים חברתיים המספקים הזדמנויות תעסוקה למגוון אוכלוסיות בישראל, בהן: פריפריות גאוגרפיות וחברתיות, אנשים עם מוגבלויות, נוער בסיכון, החברה החרדית, החברה הערבית ועוד.

 

לצד ההשקעה הכספית בעסקים אלו, IVN מספקת מנטורינג שמסייע להם להתבסס, לצמוח ולהרחיב את השפעתם החברתית.

רשת המנטורים כוללת כ-120 מתנדבים, כולם אנשי עסקים מנוסים שמילאו תפקידים בכירים במגוון תעשיות.

 

הרשת מספקת את מומחיותה גם בבדיקות הנאותות התומכות בהחלטות ההשקעה של IVN, ובכך מובטחת השפעה משמעותית הלכה למעשה בצמצום הפערים החברתיים.

תמיכה מיידית בשעת חירום

בימים אלו, בעיצומה של מלחמת חרבות ברזל שנכפתה עלינו על ידי ארגון חמאס לאחר שביצע טבח נוראי בתושבי העוטף ובעם ישראל כולו, IVN מגייסת את מגוון יכולותיה כדי להמשיך ולחזק את החברה הישראלית, באצמעות שני פרויקטים ייחודיים:

עוטף לעסק – IVN הקימה ביחד עם חברת שב"א, הסוכנות היהודית וחברת כלירמרק קפיטל מיזם ייחודי במסגרתו ניתנים מענקים מיידיים לעסקי עוטף עזה, שמניעים את הכלכלה המקומית והלאומית. מענקים אלו מספקים מרווח נשימה פיננסי ויכולת ביצוע פעולות לטובת התאמת העסק למצב החדש.

אחים לנפש מיזם של IVN בשיתוף מינהל החינוך ההתיישבותי במשרד החינוך, במסגרתו ניתנים מענקים לבתי ספר באזור הלחימה בדרום, לטובת תמיכה רגשית לתלמידי ותלמידות בתי הספר ולצוותי ההוראה.

צמצום פערים ומענה מיטבי לאוכלוסיית הילדים והנוער במצבי סיכון

במרכזו של פרויקט הדגל החדש של IVN עומדת הקמת מרכז הכשרה ארצי לצוותי חינוך, המתמחה בפדגוגיה טיפולית. מרכז זה, שיהיה מוביל בתחומו בארץ ובעולם, יכשיר את עובדי המערך הטיפולי והחינוכי העוסק בילדים ונוער בסיכון, תוך פיתוח פרופסיה מקצועית ואיכותית המתמחה באוכלוסייה זו ודרך התמחות בפדגוגיה טיפולית. כל זאת במטרה להוביל את מאות אלפי בני ובנות הנוער הנמצאים בסיכון אל עתיד של השתלבות מיטבית בחברה.

 

ההכשרות המעשיות במרכז יפותחו על בסיס מחקר בינלאומי ושיח משותף עם הצוותים בשטח, תוך שילוב שיטות הכשרה מיוחדות וטכנולוגיות מתקדמות רלבנטיות.

IVN פועלת בתחום זה תוך שיתוף גורמי ממשל, אקדמיה ופילנתרופיה ותבסס את פעולותיה על מודלים חדשניים ומתקדמים שיאפשרו את מדידת הצלחת הפרויקטים לאורך זמן.

חברי הוועד המנהל

איציק דנציגר

חבר דירקטוריון

בני לוין

סגן יו״ר

אריק בן חמו

יו״ר

אריק יערי

חבר ועד

דניאל פוזנר

חבר ועד

יעל בירן

חברת ועד

קלאודיו ירזה

חבר הנהלה

רוברט זינגר.jpg

רוברט זינגר

חבר ועד

ארליך

שוקי ארליך

חבר ועד

צוות IVN

אבי גנון

מנכ״ל

ורדה שוהם

מנהלת קרן SEED

מיכל וולפסון

מנהלת קרן יוזמה

יעל דורון דרורי

מנהלת תכנית  מפצחים עתיד

אלין קנת

מנהלת משרד

ניקול ברסלב

פיתוח משאבים

אביטל גוברין

מנהלת תכנית אופקים

נעמי ארדמן

מנהלת כספים

bottom of page